Refugio National De Vida Silvestre Caňo NegroRezervace v provincii Alajuela, na plošině Guatsos, blízko hranic s Nikaraguou ( 201 km ze San José, 42 km z Upaly).
Tato rozervace tvořená jezerem a bažinami podél řeky Frío je uvedena na seznamu mokřin světového významu. Po zimních deštích se voda z řeky Frío rozlévá a tvoří tak jezero o rozloze až 800 ha a hluboké 3 m. V období sucha mezi únorem a květnem jezero téměř mizí a zůstávají malé laguny a kanály. Caňo Negro je atraktivní pro rybáře ( rybolov je však zakázán v dubnu až červenci ) a pro pozorovatele vodního ptactva. Rezervace poskytuje útočiště pro velmi rozmanitou faunu, obzvláště pro ptactvo. Mokřiny obývají vodní ptáci jako aningha, kolpík růžový, bílý ibis, ostnák trnitý, nesyt lesní, volavka, husička podzimní, čáp jabiru, kormoráni. Caňo Negro je jediným regionem v Kostarice se stálými koloniemi vlhovce nikaragujského (Quiscalus nicaraguensis - endemický pták jezera Nikaragua ).
V místních vodách se vyskytuje kolem 30 druhů sladkovodních ryb. Lze zde zahlédnout i sladkovodního žraloka na jeho pouti z jezera Nikaragua, Caňo Negro je nejzazším místem, kam zabloudí.
Žijí zde ale i velké šelmy jako pumy, oceloti a jaguáři. Bohužel i tato oblast se stává čím dá více ohroženou a satelitní snímky dokazují, že laguna se rok od roku zmenšuje.
Vstupné: 6 USD
POZN: Je možné, že vstupné platit nebudete. Když zastavíte u doků, najde se vždycky někdo, kdo vám nabídne projížďku. Dejte si pozor, aby vás skutečně vzal až k laguně a neprojížděl se s vámi pouze po řece.


Popis v cestopisu Fotogalerie
ZPĚT NA MÍSTOPIS
DJanka(at)centrum.cz