Národní park Cahuita
Poloha: Provincie Limon, Talamanca, karibské pobřeží, jižně od města Limón Rozloha: 1 068 ha země, 22 400 ha moře
NP Cahuita je malý národní park na karibském pobřeží, vhodný na nenáročný jednodenní výlet. Parkem vede 7 km dlouhý pobřežní trek. Vede z Kelly Creek Ranger Station v městečku Cahuita, což je v podstatě jen stanoviště pro hlídku správců až po Puerto Vargas - z Puerto Vargas, kde se nachází centrála správy parku. Z Puerto Vargas jezdí autobus do Cahuity.
V NP se nachází žijící korálový útes, je přístupný i z pobřeží, ale šnorchlování bez průvodce je zakázáno, proto je nutné zaplatit si výlet. Je zde možné pozorovat až 6 druhů korálů ( zaznamenáno bylo až 35 druhů - yellow brain coral, elkhornn, blue staghorn coral apod. ) a desítky druhů ryb. Korálový útes se rozkládá asi na 240 ha v okolí výběžku Punta Cahuita. Byl už bohužel poničen zemětřesením v roce 1991, ale i tak je to nejlepší korálový útes v Kostarice.
Pokud by někoho nudilo pozorování korálů a ryb, jsou zde i dvě potopené lodě v mělkých vodách. Ze savců je možné zahlédnout lenochody, malpy kapucínské, vřešťany, paky nížinné, mývaly.
Otevírací doba: 8:00 - 17:00
Vstupné: 6 USD
Pozn: Půjdete - li do parku z Kelly Creek Ranger Station, je velmi pravděpodobné, že nebudete platit vstup do národního parku, budete - li vstupovat do NP přes Vargas Station, pak dle informací z průvodců asi ano. Při šnorchlovacím výletě vás vysadí v Punta Cahuitě, takže můžete projít jen půlku pobřežního treku libovolným směrem. Směrem do Cahuity musíte překonat 2 říčky. Na jedné z nich je zřejmě mostek, druhá se musí určitě brodit. V době dešťů to může být trochu problém.


Popis v cestopisu Fotogalerie
ZPĚT NA MÍSTOPIS
DJanka(at)centrum.cz