Refugio National de Vida Silvestre Gandoca Manzanillo
Poloha: Táhne se od Manzanilla až po panamskou hranici a pokrývá 5 013 ha pevniny a 4 436 ha moře.
Tato rezervace vyniká krásou svých bílých pláží, korálovými útesy a tropickými lesy plnými živočichů. Rezervace je pokryta z 65 % tropickým deštným lesem s převládajícími palmami Raphia taedigera a Campnosperma panamensis. Je zde hojný výskyt heliconií. Na plážích převažují kokosové palmy a hroznovníky (Coccoloba uvifera). Na jihovýchodě najdete červené mangovníky.
Korálový útes byl bohužel poničen zemětřesením, ale i tak je zde možné pozorovat korály rodu Diploria, Siderastrea, Agaricia, Acropora and Porites. Běžně se zde vyskytují venušiny vějíře, „mořské okurky“ (Holothuria) a „želví tráva“ (Thalassia testudinum) zde vytváří celé louky.
Rezervace chrání i některé živočišné druhy, které jsou v Kostarice ohroženy vyhynutím, např. tapír středoamerický, krokodýl americký nebo kapustňák. Můžete zde samozřejmě zahlédnou opice, lenochody, z ptáků pak amazoňany rudočelé, aratingy rudočelé, tukany, arassary a jiné.
Vstupné: Neplatí se vstupné.
Klimatické podmínky: průměrná teplota 25°C – 26°C s maximy 33°C, hojné srážky po celý rok, méně březen až duben a září až říjen.
K ubytování je zde k dispozici spousta hotýlků, chatek a domků často situovaných přímo v prostředí tropického pralesa nebo na plážích.


ZPĚT NA MÍSTOPIS
DJanka(at)centrum.cz