Heredia


Heredia je hlavním městem nejmenší stejnojmenné provincie. Nachází se 11 km severovýchodně od San José, v namořské výšce 1 150m. Městu Heredia se přezdívá „město květin“, ne kvůli nějakým významným trhům, ale prostě proto, že v okolí je spousta nádherných zahrad a bujná flóra. Ve městě žije asi 86 000 obyvatel. Město bylo založeno roku 1706 a původně se jmenovalo Cubujuquí, brzy bylo ale přejmenováno na počest guatemalského prezidenta Fernandeze de Heredia.
Historické památky jsou soustředěny v Centrálním parku. Hlavní památkou je krásný kostel La Inmaculada Concepción, jehož stavba trvala celých 30 let od roku 1767 do roku 1797. Je ozdobený zvony dovezenými až z peruánského Cuzca a barevným sklem z Evropy. V parku se také nachází koloniální obranná věž El Fortín, která naštěstí nezažila vojenskou žádnou akci. Poblíž stojí rezidence prezidenta A. G. Florese (1914-17) Casa de la Cultura, kde je dnes muzeum a umělecká galerie. Heredia je významným univerzitním městem. Sídlí tu Národní Univerzita, vyhlášená je např. její veterinární fakulta, která je jednou z nejlepších ve Střední Americe nebo oddělení podmořské biologie. ( Ne náhodou je ve městě podmořské muzeum Museo Zomarino s ukázkou více než 2000 vzorků podmořského života ).
Zemědělství v oblast kolem Heredia je zaměřeno především na pěstování kávy, do těchto oblastí se podnikají výlety s návštěvami kávových farem.


Popis v cestopisu Fotogalerie
ZPĚT NA MÍSTOPIS
DJanka(at)centrum.cz