Liberia
Liberia je hlavním městem provincie Guanacaste, ale ve srovnání s městy v okolí San José je to jen klidné, provinční městečko. Město je situováno ve výšce 140 m n/m a protože leží na Panamerické dálnici ( 75 km od hranic s Nikaraguou), je také důležitým transportním centrem. V roce 1995 tu bylo otevřeno i mezinárodní letiště, které přijímá i některé charterové lety ( především z USA).
Liberia je kombinací pěkného koloniálního a současně "kovbojského" města. Obklopena ranči a farmami měla Liberia značný význam při budování dobytkářského průmyslu. Rodeo je místním hlavním sportem. Současně ale ve městě dýchá i koloniální atmosféra. ( Obyvatelé města o něm prohlašují, že Liberia je jediným městem v Kostarice, které může nést přívlastek "koloniální" ). Najdete zde bílé domy se sedlovými červenými střechami. Proto se můžete setkat s přízviskem "Bílé město".
Město má dobrou pozici jako základna pro návštěvu národních parků Santa Rosa, Rincón de la Vieja, Palo Verde, Bilologická rezervace Lomas Barbudal, vesnice Tamarindo a ostatních populárních plážích na poloostrově Nicoya.
Centrem města je samozřejmě Centrální park s moderním kostelem Iglesia Inmaculada Concepción de María. Historickou památkou je nejstarší kostel La Agonía. Z muzejí stojí za návštěvu u Casa de la Cultura, typická ukázka koloniální architektury a u Museo de Sabaneros, které je věnované kovbojské kultuře.


Popis v cestopisu Fotogalerie
ZPĚT NA MÍSTOPIS
DJanka(at)centrum.cz